Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Data dodania: 03.11.2019
Autor artykułu:
Co warto zobaczyć w Jarosławcu - atrakcje

Jarosławiec to znakomite miejsce wypoczynku nie tylko ze względu na szerokie plaże, rodzinny charakter miejscowości czy rozbudowaną bazę restauracji i noclegów. Miejscowość ma do zaoferowania również wiele atrakcji, które licznie odwiedzają turyści nie tylko z Jarosławca, ale także z Darłowa, Ustki czy Dąbek. Postanowiliśmy podsumować dla was najważniejsze atrakcje, które warto odwiedzić w Jarosławcu!


1. Polski Dubaj

Ogromna, sztuczna plaża (z prawdziwego piasku i prawdziwym morzem) o powierzchni 50 tysięcy mkw.  to największy tego typu obiekt w Europie! Od jego powstania kilkadziesiąt tysięcy turystów przyjeżdża do Jarosławca, aby na własne oczy zobaczyć "polski Dubaj". Oczywiście na plaży można również po prostu wypoczywać i zażywać kąpieli słonecznych. Morze przy "Dubaju" jest płytkie i ciepłe z uwagi na stworzone naturalne baseny. Przy takiej powierzchni Dubajowi żadne parawany nie są straszne ;-)


2. Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

To licznie odwiedzane, prywatne muzeum, ma w sobie coś tajemniczego. Pomimo niewielkiej powierzchni udało się stworzyć w nim scenografię prastarego lasu bursztynowego czy podziemnej kopalni bursztynu. Wśród najciekawszych eksponatów należy wymienić jedną z największych brył bursztynu w Polsce (prawie 3 kg) oraz niebieski bursztyn bałtycki. W muzeum w bardzo ciekawy sposób zaprezentowano kilkadziesiąt inkluzji w bursztynie. Cała wystawa skupia się na powstaniu bursztynu oraz tego w jaki sposób go znajdujemy (zarówno w kopalniach jak i nad morzem). Obowiązkowe miejsce na turystycznej mapie Jarosławca!

Zobacz więcej ->


3. Latarnia morska 

W Jarosławcu znajduje się jedna z najpiękniejszych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Wysoka, ceglana wieża dominuje nad miejscowością, nocą wysyłając strugi światła w stronę morza. Co więcej, w 2019 roku zakończono kosztującą ponad 700 tysięcy złotych rewitalizację. W sezonie letnim latarnię można zwiedzać codziennie.

Zobacz więcej ->


4. Aquapark w Jarosławcu

Miejscowy Aquapark to jeden z największych, częściowo odkrytych kompleksów wodnych nad Bałtykiem! Znajdziecie tu 1700 mkw. basenów, długie zjeżdżalnie rurowe, rodzinne i 3-torowe, rwącą rzekę, basen z falą morską. Nie zapomniano o najmłodszych, na których czeka płytki brodzik (25 cm) z bardzo ciepłą wodą (ok. 30 stopni C) i atrakcjami. W tym częściowo krytym kompleksie znajduje się również strefa wellness, restauracja i bary. To doskonała atrakcja Jarosławca, którą musicie odwiedzić!

Zobacz więcej ->


5. Pomnik Rybaka 

Tuż pod latarnią morską od 2013 roku znajduje się Pomnik Rybaka symbolizujący rybackie korzenie Jarosławca. Mężczyzna ubrany w tradycyjny, rybacki strój wyciąga sieć pełną ryb. Stoi na granitowych kamieniach, które swoim układem przypominają wzburzone morze. Ten wyjątkowy pomnik jest jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji w Jarosławcu

Zobacz więcej ->


6. Motylarnia i Papugarnia

Przy ul. Spacerowej znajdziecie świetną atrakcję dla dzieci - kolorowy świat papug i motyli. To wyjątkowe miejsce gdzie spotkacie ogromne, tropikalne okazy. Liczne tabliczki informacyjne pozwolą zidentyfikować otaczające nas okazy, a dekoracje odzwierciedlą naturalne środowisko motyli i papug. Zwierzęta czekają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na miejscu dostępne są świeże owoce, które przyciągają kolorowe motyle. 

Zobacz więcej ->


7. Kryty stok narciarski

Jeśli nie zdążyliście wyszaleć się na nartach zimą... zróbcie to latem! Co prawda niewielki, ale za to kryty i całoroczny stok narciarski czeka na was jako atrakcja w Jarosławcu. Przesuwająca się biała taśma imituje śnieg, ale za to narty czy snowboard są zupełnie prawdziwe! Jeśli zatem chcecie doskonalić swoje umiejętności narciarskie zaraz po całodniowym plażowanie... Jarosławiec jest odpowiednim miejscem.

Zobacz więcej ->


8. Deptak w Jarosławcu

Fragment ulicy Nadmorskiej, pomiędzy latarnią morską, a morzem to centrum handlowo-restauracyjne Jarosławca. Zrewitalizowana w 2018 roku ulica to reprezentacyjne miejsce miejscowości. Przy deptaku znajdują się liczne sklepy i kramy handlowe, bary, restauracja, a także Muzeum Bursztynu. Jeśli poczujecie się zmęczeni odpoczniecie na jednej z wielu ławek. W sezonie letnim jasno oświetlona ulica żyje do późnych godzin nocnych. 

Zobacz więcej ->


9. Galeria Rybołówstwa w Jezierzanach

Zaledwie 3 km od Jarosławca, w Jezierzanach znajduje się Galeria Rybołówstwa będąca bardzo ciekawą, a przy tym edukacyjną atrakcją dla całej rodziny. Rybak z krwi i kości osobiście oprowadzi was po swojej galerii i opowie o radościach i trudach związanych z życiem człowieka morza. Liczne muzealia zgromadzone w galerii i ciekawa scenografia budują niezapomnianą atmosferę. Do galerii można dojechać bezpieczną ścieżką rowerową.

Zobacz więcej ->


10. Przystań Rybacka

Stara przystań w Jarosławcu to atrakcja, którą musicie odwiedzić. Kolorowe domki, rybacy rozplątujący sieci czy kutry wyciągane na brzeg linami to coraz rzadszy widok w miejscowościach nadmorskich. Na przystani zaopatrzycie się w świeżą rybę od rybaków lub w lokalnym sklepie rybnym. Nieopodal znajduje się stara stacja ratownictwa oraz stara maszynownia. Aktualnie budynki te pełnią funkcję smażalni ryb i sklepu spożywczego. 

Zobacz więcej ->


11. Wysoki klif w Jarosławcu

Jedną z najważniejszych, naturalnych atrakcji w Jarosławcu jest najwyższy na Pomorzu Środkowym klif. Rozciąga się na długości niemal 2 km, a jego wysokość dochodzi do 24 metrów. Klif niejednokrotnie osuwał się (największe osuwisko w ostatnich latach miało miejsce w 2010 roku, podczas gdy w niektórych miejscach „ubyło” nawet 20 metrów bieżących Jarosławca). Aktualnie proces ten został znacznie ograniczony poprzez stworzenie kamiennych nasypów wychodzących do 180 metrów wgłąb morza i utworzenie sztucznych plaż (tzw. „polski Dubaj”). Klif najlepiej widoczny jest właśnie z nowo powstałych plaż.


12. Stajnia koni „Horyzont”

Unikalna w skali całego Pomorza stajnia koni to cały kompleks wypoczynkowo-jeździecki. Na terenie stajni znajduje się nowa, kryta hala, a także padoki na świeżym powietrzu... z widokiem na morze! To znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu na urlopie lub rozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem. Nie możecie przegapić tej atrakcji w Jarosławcu! 

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: