Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Pomnik Rybaka - Opis

W samym centrum Jarosławca, tuż przy latarni morskiej, stoi Pomnik Rybaka. Ten niski jegomość z fajką, ubrany w historyczny strój, symbolizuje rybackie korzenie miejscowości. Rybołówstwo bowiem pojawia się w pierwszych wzmiankach o Jarosławcu już w XV wieku i do dziś pozostaje źródłem utrzymania dla niektórych rodzin. Warto również wybrać się na przystań rybacką w Jarosławcu.


Pomnik zdobi plac przed latarnią morską od czasu rewitalizacji jaka miała miejsce w 2012 roku. 

Pomnik Rybaka - Opinie

Błażej

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Uroczy pomnik, który spełnia też dodatkowa funkcję - zakochani zawieszają na sieci kłódki.

Józef VFK

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Pomnik rybaka w Jarosławcu. Sam w sobie ciekawy. Pewnie jest to kawałek historii Jarosławca i okolic. Polecam Jarosławiec. Ciche spokojne miejsce a już zimą to pełny relaks.

jola piwowarczyk

11 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Pomnik, nawetże ciekawy. Trud pracy Rybaka dość dokładnie odwzorowany, strój czy ubiór też oddany, lecz jeden szczegół pominięty, nawetże pod uwagę nie wzięty, gdzież tu kuter, dla Rybaka, wszak on nie Święty i prawem bezgrzechu nadanym, nijak nie objęty. Zdolności takowych też posiadać nie posiada, wodami mórz też władać, nie włada, a w wodach morza ścieżyny ni kładki też być nie ma, a ziemia głęboko, dosięgnąć ją stopą też raczej się nie da, toteż by się zdało, bo i miejsca tutaj też jest niemało, ustawić choć połowę kutra, by turyści mogli obaczyć od środka, bo na plaży kuter jest ale burta za wysoka, drabiny też nie ma, a z wysokiego nieba, no też się nieda. A rybak silne ramię pręży, sieć dobrze zarzucona, ryby ilość niezliczona, ale czy ryby się liczy? Ojć raczej się waży, a to ci dopiero, trzeba poczynić rozeznanie, by móc opisać to pytanie. Rybak fajkę kurzy, ogień trzyma, niczym świątynia pośród wody nieprzebranej, pogody ponad tej wody, dnia co zza horyzontu zaczątek zaczyna i za wody krańcem drogę złotą kładzie, lecz jest wciąż początkiem i końcem w powielanym układzie. Jeśli Rybak sieć bez chciwości zarzuci to z pustymi dłońmi na brzeg nie powróci. Pełnych sieci ryby, ławicy liczb mnogiej, sakiewki co pustką nie świeci, prądów wiodących przed siebie, dobrych i życzliwych ludzi w potrzebie, kufel zimnego piwa I HEJŻE A BYWAJ. Warto polecić. Więc polecam. JKP

Stanisław Wachowiak

6 miesięcy temu Google Google Google Google Google 4/5

Spokojnie i cicho tu. Ładnie urządzone.Przy latarni.I z ciekawą historią.

Adrian Skorubski

7 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Ciekawy pomnik. Kawałek historii Jarosławca i okolic. Może zaciekawić historią tego miasta.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: