Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Pomnik Rybaka - Opis

W samym centrum Jarosławca, tuż przy latarni morskiej, stoi Pomnik Rybaka. Ten niski jegomość z fajką, ubrany w historyczny strój, symbolizuje rybackie korzenie miejscowości. Rybołówstwo bowiem pojawia się w pierwszych wzmiankach o Jarosławcu już w XV wieku i do dziś pozostaje źródłem utrzymania dla niektórych rodzin. Warto również wybrać się na przystań rybacką w Jarosławcu.


Pomnik zdobi plac przed latarnią morską od czasu rewitalizacji jaka miała miejsce w 2012 roku. 

Pomnik Rybaka - Opinie

J N

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Pomnik ciekawy obowiązkowe miejsce na pamiątkową fotografię, w dobrej lokalizacji, za nim latarnia również warta odwiedzenia. Sam Jarosławiec to malutka miejscowość niezmiernie klimatyczna, z dala od wielkich aglomeracji. Dużo lasów, wiele dzikich polnych ścieżek (nawet kury tam mają ;) i stadninę koni ;)). REWELACJA, POLECAM JAROSŁAWIEC :)

Aga kaldun

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Miejsce na pamiątkowe zdjęcie.Za pomnikiem latarnia i do pokonania 122 stopnie.Swietny pomysł na spędzenie czasu przy okazji spaceru.

Misio

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Zimą też jest klimacik...

RYZYKOWNYPL

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Pomnik pokazuje z jakim trudem musi się napracować rybak,jak warunki panują nad morsem, aby zdobyć ryby, jest to pewnie kawałek historii Jarosławca. Polecam👍🏻

Jacek Betleja

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Fajny, oryginalny pomnik w dobrym miejscu.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: