Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Galeria Rybacka - Opis

Galeria Rybacka w Jezierzanach (muzeum rybołówstwa) to miejsce, które powstało z prawdziwej pasji. Leszek Kołakowski, rybak z krwi i kości stworzył je jako ukoronowanie swojej wieloletniej pracy na morzu. Przez całe życie gromadził przedmioty związane z rybołówstwem: kompasy, lampy, liny, stare kotwice czy nawet... fragmenty kutrów. W 2014 roku wszystkie te skarby znalazły swoje miejsce w nowej galerii rybackiej. W trakcie zwiedzania galerii rybackiej w Jezierzanach możecie liczyć na opowieści Pana Leszka, który chętnie dzieli się doświadczeniem z ciężkiej pracy rybaka. 


Kolejną atrakcją galerii rybackiej jest powstały w 2018 roku Szlak Dużych Ryb. To ścieżka dydaktyczna wzdłuż której rozmieszczono modele ryb mierzące 2 metry! Wśród modeli znajdują się zarówno ryby morskie jak i słodkowodne. Spacer tą ścieżką z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem nawet dla najmłodszych turystów. 


Galeria Rybacka w Jezierzanach - cennik, godziny otwarcia


Wejście do galerii rybackiej i na Szlak Dużych Ryb:

  • Bilet normalny - 10 zł
  • Bilet ulgowy - 8 zł


Wejście na Szlak Dużych Ryb (bez Galerii Rybackiej) - 6 zł

Atrakcja jest otwarta przez cały rok w godzinach 10:00 - 20:00.


Dojazd do Galerii Rybackiej w Jezierzanach

Galeria Rybacka znajduje się przy ul. Rybackiej 1, około 50 metrów od głównej ulicy. Dogodny dojazd ścieżką rowerową Jarosławiec - Jezierzany (ok. 3 km) lub chodnikiem. Trasa jest bezpieczna i oświetlona. 

Galeria Rybacka - Opinie

Joanna Hałoń-Gnutek

8 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Niezwykle inspirujące miejsce. Przemyślane (z pomysłem) ekspozycje autentycznych eksponatów. Dużo ciekawostek na temat pracy rybaka, ryb, bursztynu… Przemiły kontakt z oprowadzającym po Galerii Synem Rybaka. Bardzo czysto w toalecie. Naprawdę warto odwiedzić Galerię Rybacką :)

Przemek S

7 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Mimo że zamknięte to pozwolono nam obejrzec wystawę. Super miejsce.

Fraxicz SPC

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 1/5

rzadnego rybaka z krfi i kosci skaaandaaaal!!!!!!!

Wiesia Konarczak

8 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Ciekawe i dla dzieci i dla dorosłych. Eksponatów dużo, ale bez syna rybaka, który nam o nich opowiedział nie było by to tak interesujące- dla niego pięć gwiazdek. Najciekawsze miejsce zwieszone przez nas w okolicy. Polecam!

Majchel Tedi

9 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Bardzo kompetentny czlowiek oprowadza po tym muzeum opowiada z radością widać że robi to co lubi, muzeum ciekawe i wykonany przez nich film bardzo fajny polecam to miejsce dla rodzin jak i dla młodzieży która chciała by zobaczyć jak wygląda połów, Pozdrawiam

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: