Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Opinie

Tomasz Zg

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 3/5

Cena nieadekwatna do ilości atrakcji wewnątrz. Wchodząc mamy wrażenie, że wkraczamy w inny świat, pomieszczenie stylizowane na prehistoryczną dżunglę, rozbudza naszą wyobraźnię (za to trzecia gwiazdka) i sprawia, że chcemy więcej. Niestety jest to jedyna atrakcja warta uwagi, im dalej tym gorzej, jedna większe bryła bursztynu, kilka mniejszych, kilkanaście inkluzji, przekrój przez warstwy ziemi ukazujący gdzie znajdują się pokłady bursztynu oraz historia wydobycia. Wielkie rozczarowanie po tak ciekawym wstępie, a szkoda. Zmarnowany potencjał. Cena 15 zł (bilet normalny) w tym wypadku, zdecydowanie za wysoka, może 8 zł byłoby adekwatne (tyle kosztuje bilet do muzeum obrony przeciwlotniczej w Koszalinie, które daje nieporównywalnie większą satysfakcję ze zwiedzania). Nie polecam. Lepiej wydać na lody albo obiad w Jackowie.

Olgiert Mazur

miesiąc temu Google Google Google Google Google 3/5

Bardzo skromne muzeum. Ale jeżeli ktoś nigdy nie był w takim miejscu to warto odwiedzić.

Alicja Warecka

2 tygodnie temu Google Google Google Google Google 4/5

Małe ale warto odwiedzić. Pod warunkiem, że nie ma za dużych kolejek.

Radosław Kucharczyk

miesiąc temu Google Google Google Google Google 3/5

Muzeum dość małe. Wejście drogie. Ale zawsze jakaś atrakcja. Polecam

Karol Nowacki

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Muzeum całkiem interesujące. Jak ktoś nie wie, to w końcu może się dowiedzieć skąd wzięły się bursztyny. Eksponaty też w miarę ciekawe i warte zobaczenia. Muszę pochwalić niekonwencjonalny przekaz całego zasobu wiedzy o bursztynach. Miejsce zdecydowanie warte obejrzenia.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: