Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Opinie

Marzena H

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Byłam zaskoczona jak wiele ciekawych informacji mogłam się dowiedzieć o złożach bursztynu na świecie jak i w Polsce. Nie wiedziałam,że tak bardzo mogą się rożnić wiekowo. I mimo,że polski bursztyn nie jest najstarszy, to jednak jest najbardziej ceniony? A dlaczego? No tego właśnie możecie się dowiedzieć w tym ciekawym miejscu. Dzieci także zachwycone - wykopały i przesiały własny bursztyn w miejscowej mini kopalence. Polecam wszystkim tam zajrzeć!

Ilona Sobik

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Świetne miejsce 😊 Muzeum zostało otwarte w 2014 roku. Dzięki eksponatom zwiedzający poznają świat bursztynu bałtyckiego. Znajduje się około 1500 eksponatów, liczne opracowania naukowe oraz sporo fajnych ciekawostek o tym minerale. Zainteresowaniem cieszą się animacje umieszczone na ścieżce zwiedzania. Muzeum znajduje się w oryginalnym drewnianym budynku. Każdy- i mlodszy i starszy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Polecam.

Jacek Jakubowski

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Ciekawe i ładnie przygotowane muzeum. Jedno interaktywne miejsce dla dzieciaka "Szukanie bursztynowych skarbów" oby więcej takich miejsc. Warto zobaczyć w pochmurne dni. Warto także zastanowić się nad ceną wejścia 3 osoby ponad 50 PLN trochę drogo jak na tak krótka ale ciekawa przygodę z bursztynem. Dziecko zadowolone 👌

Dagmara Radziszewska

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Ogólnie ok ale jak za taką cenę to mogło być większe albo tańszy bilet

T-Rex 126

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Super miejsce dużo ciekawych histori i polskim bursztynem

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: