Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!


Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - lokalizacja, parking, godziny otwarcia

Muzeum zlokalizowane jest przy głównym deptaku Jarosławca, przy ul. Nadmorskiej 1. Brak parkingu przy samym muzeum, należy zaparkować na miejskim parkingu (400 miejsc) ok. 200m dalej. 


Muzeum otwarte jest 7 dni w tygodniu:

  • maj - 10:00 - 18:00
  • czerwiec - 10:00 - 19:00
  • wakacje letnie - 10:00 - 21:00
  • wrzesień - 10:00 - 18:00
  • październik - 10:00 - 17:00
  • ferie zimowe - 10:00 - 17:00



Cennik

  • bilet normalny - 26 zł
  • bilet ulgowy - 22 zł
  • bilet grupowy* - 16 zł


* bilet grupowy dedykowany jest wcześniej umówionym grupom min. 15-osobowym. Przewodnik w cenie.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - Opinie

Olga Kopeć

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 4/5

Malutkie, ale ciekawe muzeum. Fakt, że czytając tabliczki wyszliśmy po 30min, ale: pierwsza sala zrobiła na nas wielkie "wow". Można się było wczuc w klimat lasu bursztynowego. Sala 2: Kopalnia to duże słowo, ale córka z zachwytem wyciągała te drobinki bursztynowe. Co do samej wystawy to szkoda, że nie ma nigdzie żadnych "schodków" dla tych maluchów, żeby same coś widzialy, tylko trzeba je trzymać. A obsługa mistrzostwo :) człowiek nie czuł się jak natręt, Dziewczyny były bardzo profesjonalne , uśmiechnięte i miłe.

Paulina W

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 3/5

Cena biletu mocno nieadekwatna do miejsca. Po usłyszanych reklamach spodziewaliśmy się o wiele więcej a przejście całego muzeum z przeczytaniem wszystkich informacji zajęło nam może z 15 min. (Grunt to dobra reklama :/) Miejsce które miało być dla dzieci wielka frajda (szukanie bursztynów) okazało sie jednym wielkim pyłem. Po jednym potrząśnięciu sita dzieci wyszły czarne. Plus za ogólna scenerię.

sciur -

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Muzeum warte zobaczenia- trasa ciekawie przeprowadzona między eksponatami. Nie tylko można obejrzeć ciekawe egzemplarze z zatopionymi owadami, ale również zobaczyć różnicę między różnymi bursztynami - w wyglądzie oraz dowiedzieć się jak one powstały. Muzeum ma bardzo przyjemnie urządzone pomieszczenia, do tego fajny klimat uzyskany przez multimedia- dźwięki i nagrania. Bilety są nieco drogie jak na długość trasy i czas, jaki spędzimy na zwiedzaniu. Na końcu trasy jest wystawa wyrobów z bursztynu - biżuterii i figurek. Dokładność tych wyrobów jest niesamowita. Naprawdę warta zobaczenia.

Małgorzata Żurowska

6 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Na pewno na długo zapamiętam wizytę w tym niezwykłym muzeum. Ciekawe eksponaty, tajemnicza atmosfera podczas zwiedzania, zbudowana przez młodziutką, niezwykle zaangażowaną w swoją pracę, przewodniczkę Magdalenę. Po zakończeniu wizyty w muzeum - spotkanie z jej koleżankami, profesjonalnie zachęcającymi do kupna uroczych, pachnących bursztynem pamiątek...Zajrzyjcie tam koniecznie!🥰😄

Monika

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 2/5

Niestety trochę nas rozczarowało to muzeum. Cena zdecydowanie nie jest adekwatna do miejsca. Całe muzeum to kilka ciasnych pomieszczeń, a ich przejście z przeczytaniem wszystkich informacji na tabliczkach zajęło nam niecałe 20 min. Byliśmy przeganiani przez przewodnika prowadzącego wycieczkę. Plus to ciekawa aranżacja wnętrza. Grunt to dobra reklama!

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: