Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

Opinie

Jakub Czaja

miesiąc temu Google Google Google Google Google 4/5

Miejsce fajne i warte oznaczania. Muzeum inne niż wszystkie fajny klimat i ekstra wrażenie zaraz na wejsciu. Wejście do lat 5 bezpłatne. Z minusów: - brak windy więc jak ktoś będzie z wózkiem z dzieckiem to na pierwsze piętro trzeba wnieść po drewnianych schodach. - 15 zł za osobę niby nie dużo ale przejście przez muzeum jest bardzo szybkie, niby dużo eksponatów ale jednak trochę za mało jak za wejście porównywalne cenowo do innych muzeów. - wraz z żoną nie znaleźliśmy parkingu pod muzeum więc trzeba było dosyć duży kawałek drogi pokonać z parkingu na wylocie z miasta. - po wyjściu z muzeum wchodzimy od razu do sklepu gdzie jest ciasno do wyjścia i w którym oprócz kosmetyków i tandetnych jest z porcelany i bursztynu to nic więcej nie ma. Brak np biżuterii.

Jacek

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 5/5

Kameralne muzeum z klimatyczną ekspozycją przenoszącą nas w czasie do lasów bursztynowych. Zapach, dźwięki, osobliwe rozmieszczenie ponieszczeń zachęcają niezmiernie aby spędzić tam wiele czasu, wnikliwie studiując ciekawie przygotowane opisy. Są również nowoczesne prezentacje multimedialne. Serdecznie polecam wszystkim.

Marta Lewandowska

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Fantastyczne miejsce, stworzone z prawdziwej pasji i miłości do bursztynu. Pierwsza reakcja po otwarciu drzwi to WOW: zwiedzający znajduje się w centrum lasu bursztynowego, by za chwilę "zejść pod ziemię" i zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat bursztynu. Bardzo fajny zbiór inkluzji, ciekawe opisy, aż żal było wychodzić. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Marek P

miesiąc temu Google Google Google Google Google 4/5

Miła obsługa, ciekawe opisy i eksponaty. Możemy wiele dowiedzieć się na temat bursztynu. Trasa kończy się sklepikiem z pamiątkami w którym obsługa wie co sprzedaje. Troszeczkę mało atrakcji dla dzieci mogłyby by być np. jakieś testy czy gry multimedialne które podniosłyby ich poziom zainteresowania. Brak dostępu dla osób niepełnosprawnych na wózku do muzeum - schody.

Justyna Buchalik

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 4/5

Bardzo fajnie pomyślane i zrealizowane miejsce. Bez nudy a z ciekawością ogląda się, czyta i słucha tego co otacza nas w tym muzeum. Minus za jedynie polskojęzyczność. Obowiązkowo powinny być napisy co najmniej również w języku angielskim.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: