Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!


Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - lokalizacja, parking, godziny otwarcia

Muzeum zlokalizowane jest przy głównym deptaku Jarosławca, przy ul. Nadmorskiej 1. Brak parkingu przy samym muzeum, należy zaparkować na miejskim parkingu (400 miejsc) ok. 200m dalej. 


Muzeum otwarte jest 7 dni w tygodniu:

  • maj - czerwiec - 10:00 - 18:00
  • wakacje letnie - 10:00 - 21:00
  • wrzesień - 10:00 - 18:00


Poza sezonem letnim od października do kwietnia muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godzinach 10:00 - 16:00.


Cennik

  • bilet normalny - 19 zł
  • bilet ulgowy - 15 zł
  • bilet grupowy* - 12 zł


* bilet grupowy dedykowany jest wcześniej umówionym grupom min. 15-osobowym. Przewodnik w cenie.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu - Opinie

Magdalena Piekarz

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Nieszablonowe muzeum 🤩 Ogromnym atutem jest jego wyjątkowe wnętrze 🌲 - jedyne w swoim rodzaju ✨ Dodatkowo pobyt w tym miejscu uatrakcyjnią nam odgłosy mieszkańców bursztynowego lasu 🦕, wrącej pracy w kopalni ⛏️ czy ruchliwych owadów 🐝, które dobiegają z niezwykłej sali inkluzji 🤯 Uwieńczeniem całej wizyty jest ujmująca obsługa 🤗, która tworzy przyjemną atmosferę 🥰 i wprawia w pozytywny nastrój 😄 Podsumowując: WARTO! 👍

Krzysztof

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 4/5

"Kredyt spłacony a wspomnienia zostają..." Muzeum jest niewielkie (małe), ma bardzo fajną aranżację, ciekawe eksponaty i niewspółmiernie drogie w stosunku do tego, co ma do zaoferowania (ceny biletów powinny być o 1/3 lub nawet 1/2 niższe - być może byłoby więcej zwiedzających). Natomiast dzieciaki (5/6/10) były zachwycone - kopanie bursztynów było dla nich mega frajdą, owady w bursztynach były oglądane po kilka razy. Zawsze to coś innego od pozostałych atrakcji na wakacjach.

Olga Kopeć

miesiąc temu Google Google Google Google Google 4/5

Malutkie, ale ciekawe muzeum. Fakt, że czytając tabliczki wyszliśmy po 30min, ale: pierwsza sala zrobiła na nas wielkie "wow". Można się było wczuc w klimat lasu bursztynowego. Sala 2: Kopalnia to duże słowo, ale córka z zachwytem wyciągała te drobinki bursztynowe. Co do samej wystawy to szkoda, że nie ma nigdzie żadnych "schodków" dla tych maluchów, żeby same coś widzialy, tylko trzeba je trzymać. A obsługa mistrzostwo :) człowiek nie czuł się jak natręt, Dziewczyny były bardzo profesjonalne , uśmiechnięte i miłe.

ZbiGniew M

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 3/5

Bardzo widowiskowe aczkolwiek niewielkie muzeum. Eksponaty pierwsza klasa, dodatki multimedialne przyciągają dzieciaki-natomiast były dość slabe graficznie. Szkoda, że nie ma lektora bądź elektronicznego przwodnika aby dzieci, które nie umieją bądź slabo czytają mogły posłuchać ciekawostek co przy dość wysokiej cenie biletów byłoby uzasadnione. Kopanie bursztynów super rozrywka dla najmlodszych-nikt nie wychodzi z pustymi rękami 😁

Paulina W

miesiąc temu Google Google Google Google Google 3/5

Cena biletu mocno nieadekwatna do miejsca. Po usłyszanych reklamach spodziewaliśmy się o wiele więcej a przejście całego muzeum z przeczytaniem wszystkich informacji zajęło nam może z 15 min. (Grunt to dobra reklama :/) Miejsce które miało być dla dzieci wielka frajda (szukanie bursztynów) okazało sie jednym wielkim pyłem. Po jednym potrząśnięciu sita dzieci wyszły czarne. Plus za ogólna scenerię.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: