Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Opinie

Andi White23

tydzień temu Google Google Google Google Google 5/5

Bardzo fajne miejsce, przyjaźnie nastawione do ludzi. Ciekawych rzeczy dowiedzą się duzi i mali. Bardzo ciekawą atrakcją jest poszukiwanie bursztynów za pomocą sita i łopaty. Dzięki tabliczkom umieszczonym przy każdym punkcie można przyswoić ciekawe informacje. Miejsce dobre dla osób z dziećmi. Dobre położenie w centrum miasta sprawia że można się łatwo tam dostać. Na koniec można skorzystać ze sklepiku z artykułami z bursztynu w przystępnych cenach.

Leszek B

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 3/5

Jak na taką cenę biletu 52 zł/3 os. spodziewałem się ciekawszej ekspozycji. Brakuje prezentacji multimedialnych np. z wizualizacją procesu powstawania bursztynu, jakiś chologram itp. Muzeum reklamuje się, że jest inne niż wszystkie, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym, za to na końcu wycieczki jest spory sklepik, w którym zachęcają do zakupów = kolejne pieniądze do wydania.

Klaudia Drewczyńska

2 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Bardzo fajne, choć niewielkie muzeum. Z mężem dowiedzieliśmy się sporo o historii bursztynu i chyba ta część nam się najbardziej podobała. Ciekawa aranżacja miejsca w stylu lasu bursztynowego. Interesujące były też owady i kwiaty zamknięte w bursztynie. Dużym plusem jest też obsługa miejsca. W muzeum pracują młodzi ludzie, którzy widać, że bardzo się starają. W sklepie sporo ciekawych rzeczy. My się zdecydowaliśmy na mydełka.

Tomasz P.

tydzień temu Google Google Google Google Google 3/5

Duże oczekiwania przed zwiedzaniem, a na miejscu średnio. Ładnie zrobione eksponaty i muzeum ma swój klimat, lecz nie zrobiło to na nas dużego "wow". Liczyłem też, że zobaczę więcej owadów w bursztynach. Na plus możliwość wykopania dla siebie burszytnu w specjalnie zrobionej kopalni.

Grzegorz Filipek

2 tygodnie temu Google Google Google Google Google 3/5

Średnio. Wejście zapowiada fajne atrakcje, ale potem jakby już brakło pomysłu. Generalnie fajnie się ogląda niektóre rzeczy, ale nie za tę cenę. Po wyjściu moje wrażenie było takie, że muzeum jest przystawką do położonego poniżej sklepu. Jak się jest w Jarosławcu, to można odwiedzić, dla nas to była dłuższa wycieczka, nie do końca warta tematu.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: