Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

Opinie

Tomasz Zg

miesiąc temu Google Google Google Google Google 3/5

Cena nieadekwatna do ilości atrakcji wewnątrz. Wchodząc mamy wrażenie, że wkraczamy w inny świat, pomieszczenie stylizowane na prehistoryczną dżunglę, rozbudza naszą wyobraźnię (za to trzecia gwiazdka) i sprawia, że chcemy więcej. Niestety jest to jedyna atrakcja warta uwagi, im dalej tym gorzej, jedna większe bryła bursztynu, kilka mniejszych, kilkanaście inkluzji, przekrój przez warstwy ziemi ukazujący gdzie znajdują się pokłady bursztynu oraz historia wydobycia. Wielkie rozczarowanie po tak ciekawym wstępie, a szkoda. Zmarnowany potencjał. Cena 15 zł (bilet normalny) w tym wypadku, zdecydowanie za wysoka, może 8 zł byłoby adekwatne (tyle kosztuje bilet do muzeum obrony przeciwlotniczej w Koszalinie, które daje nieporównywalnie większą satysfakcję ze zwiedzania). Nie polecam. Lepiej wydać na lody albo obiad w Jackowie.

Karol Nowacki

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Muzeum całkiem interesujące. Jak ktoś nie wie, to w końcu może się dowiedzieć skąd wzięły się bursztyny. Eksponaty też w miarę ciekawe i warte zobaczenia. Muszę pochwalić niekonwencjonalny przekaz całego zasobu wiedzy o bursztynach. Miejsce zdecydowanie warte obejrzenia.

Łukasz Szałkiewicz

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Trochę mało zwiedzania. Ale miejsce konkretne. Piękne inkluzje, śliczne bursztyny. Bardzo ciekawie opisana historia bursztynu i jego specyfikacja. Polecam każdemu. Zarówno dzieciom jak i dorosłym. Fajny klimat już po wejściu. Pobyt w tym muzeum zostanie zapamiętany długo po opuszczeniu Jarosławca - my dotarliśmy tutaj specjalnie z oddalonego około 20 kilometrów Darłówka.

Szymon .

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Zaskakująco dobre muzeum bursztynu z świetnymi okazami. Warto wpaść będąc w okolicy.

Jakub Czaja

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 4/5

Miejsce fajne i warte oznaczania. Muzeum inne niż wszystkie fajny klimat i ekstra wrażenie zaraz na wejsciu. Wejście do lat 5 bezpłatne. Z minusów: - brak windy więc jak ktoś będzie z wózkiem z dzieckiem to na pierwsze piętro trzeba wnieść po drewnianych schodach. - 15 zł za osobę niby nie dużo ale przejście przez muzeum jest bardzo szybkie, niby dużo eksponatów ale jednak trochę za mało jak za wejście porównywalne cenowo do innych muzeów. - wraz z żoną nie znaleźliśmy parkingu pod muzeum więc trzeba było dosyć duży kawałek drogi pokonać z parkingu na wylocie z miasta. - po wyjściu z muzeum wchodzimy od razu do sklepu gdzie jest ciasno do wyjścia i w którym oprócz kosmetyków i tandetnych jest z porcelany i bursztynu to nic więcej nie ma. Brak np biżuterii.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: