Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

Opinie

Grzegorz Godlewski

tydzień temu Google Google Google Google Google 3/5

Muzeum jest ok, ja bym je nazwał bardziej przechodnią galerią - którą można zwiedzić w 30 minut (czytając po drodze wszystkie tabliczki o historii bursztynu ). Ciekawe eksponaty. To czego może brakować to opcji przewodnika który mógłby opowiedzieć o historii bursztynu - człowiek opowiadający z pasją wciąga w historię. To co zdecydowanie na minus to cena: bilet normalny 15 zł. Żeby tej ceny tak „na sucho” nie zostawić zrobię małe porównanie. Za 30 zł mam wejście do Centrum Nauki Kopernik - gdzie wystawa jest kilkadziesiąt razy większa, jak wejdzie się z dziećmi maluchami i tymi starszymi, to znika się na kilka godzin. Muzeum Bursztynu jest dwa razy tańsze - a wciąga na maks 30 minut. Jakość eksponatów 5 Aranżacja wnętrza 5 Cena - 1 Podsumowując 3 gwiazdki za całość.

Kolorowy Pokoj

tydzień temu Google Google Google Google Google 2/5

To nie muzeum tylko galeria i to malutka bilety po 15zł i w sumie nic ciekawego zwiedzania na Max 10min jeśli się czeka w kolejce do wc. Okazy bursztynu ok ale widać było dużo sztucznych rzeczy a nie naturalnych kamieni . Biznes mądry, gratulacje dla pomysłodawcy klient i tak zawsze będzie

Rob Mro

tydzień temu Google Google Google Google Google 1/5

Muzeum Bursztynu ? Niestety, należy zmienić nazwę na 3 pokoje prezentacji. Pomysł był, niestety zbyt niski budżet rozwalił projekt na strzępy:/. Całość to maksymalnie 10 min zwiedzania. Bilet: normalny 15 pln, ulgowy: 12 pln. Można płacić kartą, jest toaleta. Moim zdaniem, pieniądze warto przeznaczyć na inne atrakcje.

Sebastian W

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 5/5

Cała historia związana z bursztynem na całym świecie (nie tylko w Polsce) w jednym miejscu. Przepiękne bursztyn z owadami w środku. Będąc w Jarosławcu tutaj trzeba wejść!

Pawel Kenson

2 tygodnie temu Google Google Google Google Google 3/5

Historia bursztynu. Jeśli ktoś jest chętny do wiedzieć sie jak powstawał, jego wygląd i zatopine w nim owady to polecam aczkolwiem muzeum jest niewielkie. Po wyjsciu napotykamy na drodze sklep z bursztynowymi ozdobami.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: