Jarosławiec.pl

Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Opis

To nie jest kolejne, nudne muzeum! W tym miejscu poznacie genezę bursztynu bałtyckiego przedstawioną w niezwykły sposób. Wewnątrz budynku stworzono rekonstrukcję lasu bursztynowego z drzewami ociekającymi żywicą. Powstała podziemna kopalnia bursztynu, w której zobaczycie jedną z największych brył bursztynu jakie znajdują się w Polsce, a także poznacie sposoby i miejsca, w którym wydobywa się bursztyn. Sala inkluzji przeniesie was do świata latających owadów zamkniętych w bryłkach bursztynu. Ta atrakcja mieści się w samym centrum Jarosławca, przy głównym deptaku i jest koniecznym przystankiem na trasie wakacyjnego wypoczynku!

Opinie

Łukasz Szałkiewicz

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Trochę mało zwiedzania. Ale miejsce konkretne. Piękne inkluzje, śliczne bursztyny. Bardzo ciekawie opisana historia bursztynu i jego specyfikacja. Polecam każdemu. Zarówno dzieciom jak i dorosłym. Fajny klimat już po wejściu. Pobyt w tym muzeum zostanie zapamiętany długo po opuszczeniu Jarosławca - my dotarliśmy tutaj specjalnie z oddalonego około 20 kilometrów Darłówka.

Szymon .

tydzień temu Google Google Google Google Google 5/5

Zaskakująco dobre muzeum bursztynu z świetnymi okazami. Warto wpaść będąc w okolicy.

Jakub Czaja

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Miejsce fajne i warte oznaczania. Muzeum inne niż wszystkie fajny klimat i ekstra wrażenie zaraz na wejsciu. Wejście do lat 5 bezpłatne. Z minusów: - brak windy więc jak ktoś będzie z wózkiem z dzieckiem to na pierwsze piętro trzeba wnieść po drewnianych schodach. - 15 zł za osobę niby nie dużo ale przejście przez muzeum jest bardzo szybkie, niby dużo eksponatów ale jednak trochę za mało jak za wejście porównywalne cenowo do innych muzeów. - wraz z żoną nie znaleźliśmy parkingu pod muzeum więc trzeba było dosyć duży kawałek drogi pokonać z parkingu na wylocie z miasta. - po wyjściu z muzeum wchodzimy od razu do sklepu gdzie jest ciasno do wyjścia i w którym oprócz kosmetyków i tandetnych jest z porcelany i bursztynu to nic więcej nie ma. Brak np biżuterii.

Damian Kłudka

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Piekne eksponaty. Miejsce warte odwiedzenia. Polecam turystyczna perelke.

Michalina Grabarczyk

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Tyle razy byłam nad morzem, a nigdy nie udało mi się tu trafić. A szkoda! Niesamowicie ciekawie opowiedziana historia naszego polskiego diamentu! :)

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: