Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opis

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, a z jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opinie

Erwin Orlon

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Jestem pod wrażeniem tego miasteczka ! Nie tylko latarnia morska jest niezwykla ale i caly Jaroslawiec. Pozdrawiam latarnika za użyczenie mi prądu na występy pod latarnią morską, Występuje tutaj z moją ekipą jako cyrk Luna i fire show też robimy! Wszystko to, odbywa się w każdy wtorek sezonu letniego 2021r o godz. 19:00 cyrk jeśliby nic nie było o tej godzinie to 22 godz pokaz ogni czyli fire show serdecznie zapraszam i pozdrawiam

Klaudia Miturska

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Cudowna panorama. Warto pokonać 122 schody, co nam daje wysokość 33,3 M. W sklepiku bardzo ładne pamiątki, magnesy i widokówki. Bilety ulgowe dla dzieci i seniorów - 6 zł; normalne 8-zł. Wyjście zajmuje kilka minut i kilka minut na zdjęcia z góry. Więcej niż 15 min nie trzeba poświęcać dla tej atrakcji. Ale warto rzucić okiem na Jarosławiec z góry

Daniel Madej

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Jestem zadowolony z wizyty, ale widzę możliwości poprawy. Godziny otwarcia 15-17, trochę wąskie widełki. Widok pierwsza klasa, ale widok jest dopiero jak się dojdzie na samą górę. Po drodze można by pooglądać choćby historyczne zdjęcia, czy ryciny latarni. Niczego takiego nie ma. Jedyną rozrywką w drodze na górę jest liczenie schodów 😉 Na dole do kupienia bardzo ładne, ceramiczne, ręcznie robione magnesy na lodówkę - w "centrum" widziałem tylko standardową "masówkę".

Paweł Stefański

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 5/5

Piękny zabytkowy obiekt. Możliwość zwiedzania normalny 8zl ulgowy dla dzieci 6zl. Droga na górę jest poprowadzone wąskimi krętymi schodami ale umożliwiającymi wygodne wejście. Z góry roztacza się wspaniały widok na miasto oraz morze. Wartą odwiedzenia podczas wizyty w Jarosławiu.

Retrofotografia. pl

tydzień temu Google Google Google Google Google 5/5

Piękna, stosunkowo wysoka i stareńka latarnia morska. Widok z niej zapiera dech w piersiach - aż chce się cofnąć w czasie i poczuć się jak latarnik w XIX czy na początku XXw... Serdecznie polecam.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: