Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opis

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, a z jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opinie

Jolanta Kaźmierczak

6 miesięcy temu Google Google Google Google Google 4/5

122 schody do pokonania. Nawet wchodzi się całkiem sprawnie, ale wyjście na zewnątrz jest z lekkim spadem, tak więc ktoś kto ma lęk wysokości może mieć problem.

Jan Osik

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Przepiękna panorama po horyzont zarówno na wschód jak i zachód kraju. Warto wejść te 122 stopnie, by to zobaczyć. A do tego cudowny widok daleko w morze i hen na południe. Cena (w październiku 2021) 8 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy. Czynne do 17.00 - szkoda, że zachód słońca już po zamknięciu, bo byłby spektakularny...

Oskar ML

7 miesięcy temu Google Google Google Google Google 1/5

Nie mogę inaczej ocenić , a powód czynna od 15:00 do 17:00 . Specjalnie przyjechalem na latarnie a tu w długi weekend gdzie pół Polski przyjechało nad morze, latarnik na wakacjach .

Slawomir Wegrzyn

6 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

kolejna latarnia zaliczona - obiekt warty odwiedzenia dla każdego nawet z dziećmi cenowo przystępnie widoki z wierzy robią wrażenie można zaczerpnąć świeżego powietrza

Aleksander (Eliot_)

6 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Polecam. Przy wejściu w kasie można też kupić parę pamiątek związanych z latarnią np. Pamiątkowa złota moneta, pocztówki itp.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: