Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opis

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, a z jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opinie

Jolanta Kaźmierczak

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

122 schody do pokonania. Nawet wchodzi się całkiem sprawnie, ale wyjście na zewnątrz jest z lekkim spadem, tak więc ktoś kto ma lęk wysokości może mieć problem.

Przemek G

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Latarnia wysoka, warta zwiedzenia. Co ciekawe, latarnia nie znajduje się nad samym morzem, lecz można powiedzieć 'w centrum' Jarosławca. Parking przy latarni bezpłatny, aczkolwiek miejsc niewiele. Można spróbować zaparkować jadąc trochę za boisko.

Oskar ML

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 1/5

Nie mogę inaczej ocenić , a powód czynna od 15:00 do 17:00 . Specjalnie przyjechalem na latarnie a tu w długi weekend gdzie pół Polski przyjechało nad morze, latarnik na wakacjach .

Dawid Lewandowski

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Punkt obowiązkowy do zwiedzenia, jak się jest w Jarosławcu. Z latarnii widać zarówno Morze Bałtyckie, jak i Jezioro Wicko. Schodki są nieprzystosowane do ruchu dwustronnego (zbyt wąsko), ale generalnie da się wejść i zejść bezpiecznie. Polecam uważać na samej górze, bo można się boleśnie uderzyć w głowę przy zaniżonym suficie. Ceny tanie: normalny 8zł, ulgowy 6zł. Minus za brak możliwości płatności kartą.

Krzysztof Soloch

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Byliśmy w okresie wakacji,więc osób zwiedzających sporo. Atrakcja jedno z niewielu w Jarosławiu. Wiadomo,że dla niektórych najważniejsza opalenizna🙂 i plażing, ale jak nie macie co robić to poświęcić te 15 zł i wejść po 182 schodkach(mogłem się pomylić) i obejrzeć panoramę okolicy,a nawet zrobić zdjęcie co i ja uczyniłem dla Was. Pozdrawiam

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: