Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Motylarnia i Papugarnia w Jarosławcu - Opis

Motylarnia i Papugarnia w Jarosławcu to część niewielkiego kompleksu rozrywkowego przy ul. Spacerowej na tzw. dolnym deptaku w Jarosławcu. To wspaniałe miejsce gdzie kolorowe, egzotyczne motyle i papugi usiądą na waszym ramieniu! Istnieje możliwość karmienia zwierząt, aby zwabić je do siebie. Wzdłuż ścieżki zwiedzania rozmieszczono przydatne informacje, które wzbogacą waszą wiedzę o egzotycznych mieszkańcach Jarosławca. Jeśli mimo tego będziecie głodni wiedzy, pomocna obsługa z chęcią udzieli dodatkowych informacji. W samej motylarni znajduje się również miejsce wylęgania motyli z poczwarek! W motylarni w Jarosławcu stworzono wyjątkowy mikroklimat tropikalny, dzięki któremu motyle czują się jak w domu i ochoczo latają po całym obiekcie. 


Motylarnia w Jarosławcu - godziny otwarcia

Motylarnia w sezonie letnim czynna jest od 9:00 do 20:00, a poza sezonem od 9:00 do 18:00


Cennik

  • bilet normalny - 15 zł
  • bilet ulgowy - 13 zł
  • 2 dorosłych i dziecko - 34 zł
  • 2 dorosłych i 2 dzieci - 42 zł 

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Motylarnia i Papugarnia w Jarosławcu - Opinie

Ryszard D.

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Wśród pomorskich lasów, droga kręta, niczym górska do miejsca urokliwego wiedzie, ..do Elektrowni, jednej z trzech w kraju. . Do parkingu w Żydowie dojazd dogodny, jest w lesie, nad sztucznym kanałem. Jadąc do pięknej Ustki, na północ chociaż można i od miasta Darłowa. . Od leśnego parkingu do korony, to zaledwie kilka minut drogi .. Nie utrudzisz się zbytnio marszem, za to dobrze rozprostujesz nogi. . Elektrownia szczytowo-pompowa, niby niewiele dla energetyki wnosi. Ja jednak już wiem, że tylko pozornie, ot przykład, po awarii bełchatowskiej. . Z korony obiektu oszałamia widok .. na znajdujące się w dole jezioro, kiedyś wyryte jęzorem lodowca, teraz oddające swe wody Elektrowni. . Widok do dołu, na jezioro zachwyca, chociaż rażą w nim ..linie energetyczne. No cóż, nie jesteśmy tu w jakimś Parku, lecz na potężnych instalacjach Elektrowni. . A więc, zaświadczam Ci Czytelniku miły, poświęć temu co najmniej półtorej godziny. Utrudzony jazdą, piękny unikat zobaczysz, kości rozprostujesz, ducha pięknem nasycisz.

Olga Sarnowska

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Cudowne miejsca dla miłośników przyrody i zwierząt. ☺️ Piękne okazy motyli oraz piękne papugi sprawiają, że chce się tam zostać jak najdłużej. Przemiłe Panie, które potrafią wiele powiedzieć o oglądanych osobnikach. Nawet udało się ściągnąć z gałązek Szafirka (ARA) i Pani która tego dokonała dała Nam Go również potrzymać. 2 lata wstecz nie schodził w ogóle i można Go było jedynie pooglądać. ☺️ Zachęcam serdecznie do odwiedzania zarówno motylarni jak i papugarni w Jarosławcu. Gwarantuję wspaniałe wrażenia.

Robert K

miesiąc temu Google Google Google Google Google 3/5

Cóż, nie jesteśmy do końca zadowoleni z wizyty w tym miejscu. Największe rozczarowanie - wszędzie jest to reklamowane jako "Motylarnia i Papugarnia", natomiast na miejscu okazuje się że bilety trzeba kupić osobno do Motylarni i osobno do Papugarni, co przy 6 osobowej rodzinie robi już spory koszt (do Papugarni jest to 70 zł z biletami ulgowymi). Zrezygnowaliśmy z Motylarni z powodu jak wyżej i chyba źle zrobiliśmy bo o godzinie 14 kiedy byliśmy oglądać papugi były one już mocno najedzone poprzednimi ekipami i miały krótko mówiąc "wyjechane" na wszystkich odwiedzających, mało która chciała usiąść na ręce albo nawet jeść karmę, za którą trzeba również osobno zapłacić 2 zł (!). Najczęściej kiedy ktoś wyciągał do nich rękę to gryzły dziobami (te większe mają już całkiem sporo siły w dziobach) i odfruwały w inne miejsce. Może wizyta wcześnie rano wyglądała by inaczej. Średnio polecam. Pozdrawiam.

Agnieszka Szajda

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Motylarnia i papugarnia zdecydowanie warte zobaczenia. Pół godziny mija nie wiadomo kiedy, choć przyznam, że u motyli jest bardzo ciepło i duszno. Papug jest mnóstwo, wszystkie kolorowe, duże, małe, chętnie siadają na człowieka i jedzą przysmaki, które dostaje się na wejściu (przy zakupie biletu łączonego do motylarni i papugarni). Obsługa jest sympatyczna i chętnie dzieli się wiedzą, pomaga. Motyli też jest mnóstwo, nigdy nie widziałam tylu różnych gatunków a to nie pierwsza motylarnia, w której byłam. Trzeba być bardziej cierpliwym niż z papugami, ale też siadają na człowieka. Polecam!

antjasboy

miesiąc temu Google Google Google Google Google 2/5

Powiem to krótkimi słowami aby nie zabierać zbyt wiele czasu. Motylarnia 👍/ Papugarnia 👎 Motylarnia na tak! Wchodząc tam ma się wrażenie przekroczenia bramy do magicznej krainy, po przekroczeniu progu od razu jesteśmy otoczeni przez gromady motyli a klimat samego miejsca przypomina tropikalną krainę. Papugarnia na nie!!!! Zwierzęta wyglądają na zmęczone i nieszczęśliwe. Natrętni turyści wciskają im jedzenie do dzióbków, którego papugi wyraźnie nie chcą i pragnęły by być zostawione w spokoju. Wkraczając tam czułem się jak intruz i robiłem sobie wyrzuty sumienia, że również jestem jednym z tych turystów, który zakłóca spokój tych magicznych stworzeń.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: