Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Plaża Dubaj w Jarosławcu - Opis

Będąc w Jarosławcu nie sposób choćby nie spojrzeć na słynną plażę. "Polski Dubaj" to nic innego jak ogromna, sztuczna plaża o powierzchni 5 hektarów ukończona w 2018 roku. W zamyśle Urzędu Morskiego mając przede wszystkich chronić wysoki klif Jarosławca przed osunięciem, docelowo stała się również  jedną z największych atrakcji miejscowości, a Jarosławiec zyskał miano "polskiego Dubaju".


Powstanie "polskiego Dubaju"

Budowa całej konstrukcji wiązała się ze stworzeniem pięciu ogromnych, kamiennych ramion wysuniętych 180 metrów w morze. Przez 2 lata niemal 24 godziny na dobę dziesiątki ciężarówek dowoziły granitowe skały, z których tworzono owe ramiona. Kolejny etap, trwający kilka miesięcy, obejmował refulację plaży czyli przepompowanie piasku z dna morskiego do wcześniej utworzonych "kwater". Warto przy tym dodać, że słowo "refulacja" nie oddaje do końca charakteru prac, gdyż nie odtwarzano żadnej plaży, a... tworzono nową. Inwestycja kosztowała 170 mln złotych i była największą operacją przeprowadzoną w ramach ochrony brzegu morskiego w historii Polski. 


Turyści, a "polski Dubaj w Jarosławcu"

Początkowo wstęp na nowo powstałą plażę był zakazany, ale po 6 miesiącach od zakończenia inwestycji i testach bezpieczeństwa Urząd Morski wydał zezwolenie na plażowanie. Każdego roku setki tysięcy turystów podziwiają "polski Dubaj", niektórzy decydują się na słoneczne kąpiele na tej ogromnej plaży. Warto dodać, że morze w tym miejscu jest dość płytkie, a woda ciepła. Dzieje się tak dzięki ograniczeniu przepływu wody morskiej i zamknięciu jej w pewnego rodzaju "basenach". W planach na kolejne lata miejscowy urząd gminy ma zagospodarowanie terenu tej ogromnej plaży. Wśród koncepcji pojawiają się centrum sportów plażowych czy beach bary. 

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Plaża Dubaj w Jarosławcu - Opinie

Krzysztof Gazda

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Bardzo duża ładna i czysta plaża. Można odpocząć. Relax.

Artur Ratomski

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Piękna duża plaża! :)

Kacper Lech

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 5/5

Super miejscówa

Mariusz Kuper

8 miesięcy temu Google Google Google Google Google 2/5

Plaża wyglada fajnie tylko na zdjęciach. Piasek przy samej wodzie jest czysty i przyjemny a już kilka metrów dalej to zwykły żwir i to bardzo brudny żeby nie powiedzieć syfiasty. Woda czysta i przejrzysta. Zejście na plaże strome i z dużą ilością schodów, za to na górze całkiem fajny widok. Pomimo środka sezonu ludzi nie było zbyt dużo.

Beata Gąsiorowska

8 miesięcy temu Google Google Google Google Google 5/5

Plaża robi wrażenie, jest szeroka, ma przyjemny w dotyku piasek, zejście do wody bezpieczne dla dzieci, niestety ludzie pozostawiają wiele brudu po sobie, kosze chyba też nie są zbyt często opróżnianie, brakuje przebieralni i WC . Szkoda, bo naprawdę jest tu pięknie, jest co podziwiać (klify). Polecam tu przyjechać

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: