Dodaj obiekt Dodaj obiekt
Data dodania: 02.01.2021
Autor artykułu:
Zima nad morzem z dziećmi?

Wypoczynek nad Bałtykiem niezmiennie kojarzy się z wakacjami. Do tego tłumy na plażach, deptakach, kolejki do lokalnych atrakcji i często niestety... wysokie ceny. A jak prezentuje się zima nad morzem? Oto 7 powodów, za które pokochacie zimowe pobyty całą rodziną nad Bałtykiem tak bardzo, że staną się waszą coroczną tradycją!


Zima nad morzem to...


1. Najczystsze w Polsce powietrze 

Niekwestionowaną zaletą zimowego czasu nad morzem jest krystalicznie czyste powietrze w wybranych miejscowościach. Jarosławiec jest wysunięty aż 6 km w morze, a wymiana powietrza jest tu szczególnie intensywna. Na mapach czystości powietrza miejscowość pozostaje niezmiennie najbardziej zielonym punktem. Pamiętajcie również o tym, że zimą notuje się najwyższe stężenie jodu w powietrzu. Jeśli chcecie uciec przed zimowym, miejskim smogiem - wycieczka zimą nad morze będzie wybawianiem.


???? PRO TIP Wystarczy choćby 6-7 dni nad morzem, aby płuca nasze i naszych dzieci znacznie się zregenerowały i oczyściły! 


2. Nie, nie wszystko jest zamknięte

Wiele osób nie jest świadomych, że zima nad morzem to inna zima niż ta 10 czy 15 lat temu. Nawet w średniej wielkości kurortach, takich jak Jarosławiec, otwarte są hotele, pensjonaty, a nawet mniejsze obiekty noclegowe. W Jarosławcu przez cały rok otwartych pozostaje kilka restauracji. Jeśli przyjedziecie samochodem nic nie stoi na przeszkodzie, aby odkryć również doskonałe punkty gastronomiczne w najbliższej okolicy. Otwarte pozostają również atrakcje turystyczne, w Jarosławcu są to m. in. Muzeum Bursztynu, latarnia morska, skansen w starym młynie czy galeria rybołówstwa. Atrakcje otwarte są również w pobliskim Darłowie i Ustce.


???? PRO TIP W restauracjach nie czekacie na wolny stolik,  a przed atrakcjami nie gromadzą się kolejkowe tłumy. W hotelach i obiektach noclegowych ceny są 30 do nawet 50% niższe niż w sezonie letnim.


3. Gdy spadnie śnieg, jest absolutnie przepięknie

Stara, rybacka chata przykryta śniegiem. 200-letnia, ceglana latarnia morska, której promienie światła wysyłane nocą eksponują padający śnieg. Wąskie, brukowane uliczki przykryte warstwą białego puchu, po których suną wasze sanki. Tego nie da się opisać, nie odda tego żadne zdjęcie! 


Największa w Europie sztuczna plaża, tzw. „Dubaj w Jarosławcu”. W czerwonym kółku 2 osoby stojące na skraju plaży. Fot. Jarosławiec.pl


Zielony domek położony na klifie w Jarosławcu. Fot. Jarosławiec.pl


Światło latarni morskiej eksponujące padający śnieg. Fot. Jarosławiec.pl


Jedno z zejść na plażę w Jarosławcu. Fot. Jarosławiec.pl


Główny deptak w Jarosławcu zimą. Fot. Jarosławiec.pl


Las przy plaży w Jarosławcu. Fot. Jarosławiec.pl


4. Zimowe poszukiwania bursztynu! 

Zima nad morzem to najlepszy czas na poszukiwanie bursztynu. Dzięki północno-wschodnim wiatrom sporo złota Bałtyku znajdziecie wśród patyków na plaży. Ponadto woda w morzu jest zimna i ma większą wyporność. Kupcie zatem latarkę UV i ruszajcie całą rodziną na nocne bursztynowe łowy!


Nocne zbieranie bursztynu zimą na plaży z latarkami UV. Fot. Jarosławiec.pl


Turyści zbierający bursztyn za dnia. Fot. Jarosławiec.pl


5. Aktywność fizyczna zimą nad morzem

Długie spacery po plaży z kijkami czy wędrówki przez łagodne, zaśnieżone lasy? Wybór należy do Was! 


???? PRO TIP W wielu miejscach, a nawet po zamarzniętej plaży bez problemu można jeździć wózkiem!


Zimowe spacery wzdłuż plaży. Fot. Jarosławiec.pl


Sosnowe lasy tuż przy morzu, otaczające Jarosławiec. Fot. Jarosławiec.pl


6. Najbogatsze oferty pobytowe w hotelach

Podczas gdy zimowe oferty w górskich hotelach ograniczają się najczęściej do noclegu i śniadania, hotele nadmorskie, budując swoją pozycję jako zimowa destynacja, oferują moc atrakcji na ferie zimowe. Ferie naukowe, dookoła świata, bajkowe ferie... Do tego wieczorne degustacje wina czy wizyty w lokalnych atrakcjach. Niemal całe dnie wypełnione są atrakcjami dla całej rodziny. Zdecydowana większość hoteli oferuje również pełne wyżywienie w okresie zimowym. Przykład bogatej oferty pobytowej na ferie zimowe nad morzem


7. Jest cicho, pusto i błogo. 

Mimo tego, że coraz więcej rodzin przekonuje się o zaletach zimowych pobytów nad morzem to wciąż stanowi tylko 5-10% ogromnej liczby turystów odwiedzającej Bałtyk latem. Macie więc dla siebie całe plaże czy ścieżki spacerowe. Często też obłożenie hoteli jest znacznie niższe. Jeśli do tego cenicie wszechobecną ciszę, szum fal i błogi spokój - to wszystko znajdziecie zimą nad morzem!


Zima nad morzem. Fot. Jarosławiec.pl 


Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: